Godziny spędzone na dopracowywaniu detali;
poszukiwania form i kształtów, najbardziej optymalnych
technologii i rozwiązań; pył i fragmenty pianki,
silikonowe formy, tężejąca żywica.

Jesteśmy BatHolds, robimy chwyty _

 

 

Jesteśmy manufakturą ze Śląska, a nasz zespół tworzą kreatywni shaperzy o wielkich ambicjach i głowach pełnych pomysłów. Od lat związani z polską sceną zawodów i wspinaniem sportowym dobrze wiemy, czego oczekujemy od chwytów. BatHolds to coś więcej niż producent chwytów wspinaczkowych- jesteśmy kreatorem ruchów wspinaczkowych, chcemy wyzwalać emocje podczas wspinania, dostarczać przeżycia i łączyć ludzi wspinaniem.

Pracujemy ciężko i mierzymy wysoko.

Pomysł na BatHolds narodził się podczas jednego z treningów – od tego czasu wkładamy wiele wysiłku w odkrywanie tajników sztuki rzeźbienia chwytów wspinaczkowych. Poznawaliśmy różne metody produkcji, eksperymentowaliśmy z materiałami, a wszystko to w oparciu o nasze doświadczenie wspinaczkowe i z jasno określonym celem: stworzyć nową jakość treningu.

Inspiruje nas doświadczenie wspinania w naturalnej skale i przyjemność z odnajdywania linii drogi. Przyroda jest punktem wyjścia, a wrażenia, jakie w nas wywołuje, przekuwamy w chwyty i struktury panelowe. Mocne spięcia podczas treningów czy pełna moc w trakcie zawodów stanowią cel naszej pracy. Z pianki wydobywamy kształty podyktowane złożonością wspinaczkowego ruchu.

Lata regularnych treningów i walki ze swoimi słabościami nauczyły nas, że każda najmniejsza zmiana pozycji, każde minimalne przesunięcie palców będą miały znaczenie, kiedy dajesz z siebie wszystko.

BATHOLDS CREW

Bartek Opiela

shaper, właściciel

Poziom wspinaczkowy: 7c+ OS, nigdy nie przywiązywał wagi do przejść w stylu RP, 8a+ w drugiej próbie to jego max. Zatopował na Hotelu Mariott w Warszawie drogą klasyczną via elewacja.

Wielki entuzjasta startów w zawodach. Na swoim koncie ma zwycięstwa w lokalnych zawodach oraz miejsce na podium w Pucharze Polski. Dziś całkowicie zwariował na punkcie rzeźbienia chwytów. Uwielbia rywalizację – wszystko co robi, traktuje jako wyzwanie, dokładnie tak samo, jak rozwój firmy z chwytami, którą prowadzi.

Wiola Imiolczyk

shaper, idea inventor

Przez lata wspinała się bez opamiętania, teraz w pełni poświęciła się innym zajęciom. Rzeźbi chwyty, maluje, nie potrafi usiedzieć w miejscu. Głowa pełna pomysłów, kreatywna dusza – wszystko, czego się podejmuje, robi na maksa.

Martina

konsultacja, shaping, sprzedaż CZ, FR

Poświęciła 17 lat swojego życia na wspinanie i trening. Wyrosła na narciarstwie i trekkingach górskich, by przez ostatnie 10 lat całkowicie oddać się wspinaczce sportowej. W ciągu ostatnich lat przełamywała swoje słabości wspinając się tradowo w piachach w Adršpach.

Założyła małą szkołę wspinaczkową w Czechach chcąc zarazić swoją pasją do wspinania młodsze pokolenia.

Asu

konsultacja, marketing, sprzedaż GE i reszta EU

We wspinaczce sportowej i bulderingu osiągnął poziom 8b/7C, a jego drytoolowe przejścia wycenione są na D10. Mimo tego bardziej interesuje go wspinanie tradowe, solowe i pierwsze przejścia nowych dróg w górach. Na swoim koncie ma kilka przejść na poziomie 8a w Dolomitach i 3-dniowe pierwsze przejście nowej drogi na Rumanowym Szczycie w Tatrach, za które wraz z Krasňanský i Sabovčík otrzymali wyróżnienie „Przejście roku” wg słowackiego JAMES.

Wojtek Szymanowicz

konsultacja, sprzedaż UK

Poziom wspinaczkowy: 8b+ RP, 8a OS, E10 solo TRAD. Na stałe mieszka w Wielkiej Brytanii. Może poszczycić się solowym przejściem Rewind (E10 7a) w Carn Vellan – drugim przejściem drogi, a pierwszym w takim stylu.