Domowa ścianka wspinaczkowa na poddaszu o powierzchni 9,5m². Przeznaczona dla dzieci w wieku 6-12 lat. Wszystkie chwyty zostały zakupione przed terminem realizacji i zamontowane zaraz po skończeniu bez dodatkowych kosztów.

Na zakup chwytów udzielamy 20% zniżki jeśli komuś budujemy ścianę. Ściana składa się z 2 różnych formacji, części pionowej z przewieszeniem i części całkiem pionowej, połączone są przejściem pod skosem. Ściana wyposażona jest w ok. 300 profesjonalnych gniazd do montażu chwytów które są przykręcane. Ściana wykonana jest z paneli ze sklejki brzozowej wodoodpornej o grubości 18mm. Na ścianie zamontowane są 2 stanowiska górne do asekuracji na wędkę. Wysokość ściany to 3,3m w najwyższym punkcie. Rodzina wielodzietna i chłopczyk ok. 9 lat który zaczął się na niej wspinać, po ok. roku rodzice mi wysyłali filmik jak wygrywa zawody na czas, lokalne w Gliwicach, akurat true story.

Zapytaj o wycenę

+48 575 535 152

Zapytaj o wycenę

+48 575 535 152

Realizacja ścianki w pokoju dziecięcym, ściana pionowa o powierzchni 5m². Chwyty zostały zakupione wcześniej i zamontowane po skończeniu, tego samego dnia, montaż całości trwał niecały dzień.

Tu ściana jest częściowo pomalowana farbą strukturalną z tarciem a częściowo jest odsłonięta naturalna sklejka brzozowa. Używamy najwyższej jakości sklejki brzozowej klasy 2/4 – ¾ na która zwykle nakładamy powierzchnię tarcia lub pozostawiamy częściowo naturalne drewno, wg. Uznania klienta. Możliwe są proste malunki i wzory. Używamy systemu farb do powierzchni najwyższej klasy firmy Tikurilla.

Ścianka wspinaczkowa dla dzieci do pokoju – realizacje

Zakupując chwyty przed terminem realizacji możliwa jest już wspinaczka tego samego dnia.

Wersja minimalistyczna dla najmłodszych dzieci w pokoju zabaw. Panel o powierzchni 2,25m².

Ściana dla dzieci w korytarzu o wysokości 2,8m² i powierzchni 5m². Stonowana stylistyka dopasowana do koloru ścian.

Ściana treningowa w garażu o powierzchni 19m². Siatka gniazd przesunięta i gęstsza niż typowo, Jest tu ok. 900 gniazd i 3 różne formacje. Główna ściana przewieszona pod kątem 40 stopni czyli typowe przewieszenie dla ściany systemowej typu moonboard. Druga formacja to przewieszenie 15 stopni połączone z jednej strony z częścią pionową a z drugiej z bokiem większego przewieszenia. Idealne miejsce do treningu w domowym zaciszu.

Opinie Naszych klientów

Naturalna sklejka

garaż

Ekipa Batholds świetnie oceniła czego potrzebujemy i za pierwszym razem wstrzeliła się z projektem, optymalnie wykorzystując przestrzeń. Realizacja przebiegła w ustalonym terminie w ciągu zaledwie dwóch dni ściana była gotowa. Chwyty są napradę dobrej jakości i całość sprawdza się znakomicie. Śmiało polecam..

Paweł / Niegowonice

Malunek gór i naturalna sklejka

pokój zabaw

Ściana zrobiona bardzo estetycznie, montaż razem z przykręceniem chwytów zajął pół dnia. Nasz syn jest bardzo zadowolony..

Martyna / Gliwice
Domowa ścianka wspinaczkowa w formie pochylni

Konstrukcja Moonboard

Powierzchnia z tarciem

Wszystko ok..

Seweryn

Przykładowe realizacje

DOMOWA ŚCIANKA WSPINACZKOWA

Nasza oferta zawiera wykonanie:
– projektu budowy ściany,
– wizualizacji 3d wg wcześniejszych ustaleń,
– montaż konstrukcji i paneli wspinaczkowych.
Budujemy ścianki z wykorzystaniem materiałów:
– panele wspinaczkowe ze sklejki 18-21 mm,
– panele  w kolorze naturalnym drewna lub dowolnym kolorze z naszej palety,
– panele mogą mieć nałożoną profesjonalną warstwę tarcia,
– panele z przygotowanymi profesjonalnymi – nakręcanymi – gniazdami na chwyty (20-40 sztuk na m2),
– ściana wykonana zgodnie z normą PN-EN 12572.
Działamy na terenie Śląska. Oferujemy darmową wycenę!
Zapraszamy do kontaktu za pomocą formularza kontaktowego lub pod nr telefonu 693 012 903.

Ścianki wspinaczkowe - FAQ

Czy ścianki wspinaczkowe dla dzieci to dobry pomysł?

Nie bez powodu lekarze zalecają dzieciom wspinaczkę w celu wzmocnienia motoryki ciała, stawów oraz mięśni. Wspinanie się to zdrowe i modne hobby, które w Polsce zdobywa coraz większą popularność. Łączy w sobie wysiłek fizyczny oraz rozrywkę, którą uwielbia każde dziecko. Ścianka wspinaczkowa dla dzieci to rewelacyjny pomysł dla każdego rodzica, który posiada w swoim domu aktywne maluchy. Ścianki wspinaczkowe dla dzieci pozwolą stworzyć w pokoju Twojej pociechy wyjątkową przestrzeń, pomagającą rozwijać koordynację ruchową dziecka, równowagę oraz koncentrację.

Konstrukcje naszych ścianek wspinaczkowych dla dzieci wykonywane są z drewna konstrukcyjnego klasy C24. Panele wspinaczkowe zostały wykonane ze sklejki brzozowej wodoodpornej o grubości 18-21 mm, a farba dwuskładnikowa ze specjalną warstwą tarcia produkt najwyższej jakości, dający 20 lat gwarancji na tarcie.

Cena naszych ścianek wspinaczkowych dla dzieci uzależniona jest od kilku czynników. Przede wszystkim wpływa na to wielkość ściany, skomplikowania formacji, ilość gniazd na m2, grubość sklejki czy sposób wykończenia. Średnia cena ścianki wspinaczkowej dla dzieci to koszt ok. 1200 zł netto za m2.

Tak naprawdę ścianki wspinaczkowe nie posiadają formalnych ograniczeń wiekowych. Wszystko zależy przede wszystkim od możliwości fizycznych dziecka oraz jego chęci. Nawet trzyletnie dzieci z powodzeniem mogą zaczynać swoją przygodę ze ścianką wspinaczkową, oczywiście pod okiem odpowiedzialnego rodzica.

Ścianka wspinaczkowa doskonale wzmacnia mięśnie grzbietu, mięśnie głębokie, poprawia stabilizację kręgosłupa oraz stawów. Regularne wspinanie się wzmacnia koordynację oraz wspiera ogólną sprawność. Ścianka wspinaczkowa to idealny sposób na rozładowanie nadmiernej energii Twojego dziecka. Ścianki wspinaczkowe dla dzieci świetnie usprawniają kondycję fizyczną dziecka oraz pozwalają na wszechstronny rozwój każdego malucha. Jest to doskonała forma aktywności fizycznej dla dzieci w każdym wieku.

Samodzielne zrobienie ścianki wspinaczkowej dla dziecka to nie lada wyzwanie. Przychodzimy z pomocą i oferujemy ścianki wspinaczkowe dla dzieci, które w pełni dopasujemy do Waszych wymagań oraz preferencji. Na samym początku omówimy wszelkie szczegóły. Ustalimy wstępną wizję ściany, bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu w tej branży oraz na Państwach potrzebach, jak i uwarunkowaniach technicznych pokoju dziecka. Następnie przejdziemy do przygotowania projektu, wizualizacji do akceptacji oraz prefabrykacji paneli i konstrukcji. Cały montaż ściany i konstrukcji przeprowadzamy za jednym razem, a przykręcanie zakupionych chwytów jest oczywiście w cenie.

Najnowsze artykuły

Jesteśmy Eko! czyli produkcja chwytów z uwzględnieniem ochrony środowiska

Ekologia w produkcji?! Produkując chwyty wspinaczkowe, dokładamy wszelkich starań aby natura pozostała naszymi działaniami jak [...]

Wybór klam na ścianę wspinaczkową

Klamy, klamki, klameczki…   Kto z nas nie lubi klam! To najłatwiejsze i najbardziej uniwersalne [...]

Domowa ścianka wspinaczkowa jako sposób na nudę dzieci w czasach Covid

Ciągle słyszysz „mamooo, mamooo”, bo Twoje dzieci się nudzą? Covid zaskoczył niejednego z nas i [...]

Czym kierować się wybierając chwyty wspinaczkowe na sztuczny panel wspinaczkowy – kolory.

Kolory w chwytach wspinaczkowych – czym kierować się wybierając chwyty wspinaczkowe na sztuczny panel wspinaczkowy. [...]

Resty – niedoceniony sposób budowania formy

Zaczynasz przygodę ze wspinaniem i chciałbyś zacząć regularnie trenować, ale nie wiesz jak? W naszym [...]

Jak wybrać chwyty wspinaczkowe dla początkujących?

Wybór chwytów wspinaczkowych na domową bulderownię nie jest prostą sprawą. Taka ścianka z reguły posiada [...]

Skąd się bierze tarcie chwytu wspinaczkowego?

Podczas zawodów, ostrego treningu czy towarzyskiego wspinania ze znajomymi – chwyt powinien trzymać, a stopień [...]

Ścianka wspinaczkowa dla dzieci – bezpieczny trening w domu

Wspinaczka na ściance jest formą aktywności, która nie ma ograniczeń wiekowych – ten sport mogą uprawiać dzieci od najmłodszych lat, jeżeli czują się w miarę pewnie na wysokościach i sprawia im to frajdę. Najmłodsi wspinaczkowicze mają zaledwie dwa lata, najstarsi – kilkadziesiąt. Jest to więc bardzo uniwersalny sposób na rozwijanie swojej sprawności. Wspinaczka na ściance ma wiele zalet, regularnie uprawiana poprawia koordynację wzrokowo-ruchową oraz kondycję, wpływa pozytywnie na koncentrację i rozwija umiejętność myślenia oraz planowania przestrzennego, a także rzeźbi oraz wzmacnia mięśnie całego ciała – pleców, brzucha, ramion, klatki piersiowej, ud, i łydek. Poza tym zwiększa odwagę oraz rozwija pewność siebie. Pokonując kolejne przeszkody, dziecko uświadamia sobie na ile je stać oraz że jest w stanie zdobyć ustalony wcześniej cel. Ponadto wspinaczka na ściance wpływa pozytywnie na ambicję, zachęca do podnoszenia sobie poprzeczki oraz uświadamia, że nie ma przeszkód nie do pokonania. To wszystko wpływa na to, jak ten wyjątkowy sport, którym jest wspinaczka na ściance, kształtuje charakter, co jest ważnym aspektem w rozwoju dzieci.

Wspinaczka dla dziecka na miarę jego możliwości

Początkowo warto zdecydować się na układ ścianki z gęstą siatką chwytów wspinaczkowych, wśród których znajdzie się dużo łatwych do chwycenia krawądek. Później można przerzedzać chwyty lub stopniowo zmieniać je na bardziej wymagające – obłe w kształcie lub takie ze śliskimi elementami. Ważne, aby obserwować postępy, jakie robi dziecko i dopasowywać stopień trudności do jego możliwości. Na domowej ściance wspinaczkowej to wyjątkowo proste – w każdej chwili można zmienić układ, dokupić nowe chwyty wspinaczkowe lub któreś usunąć.

Domowa ścianka wspinaczkowa dla dzieci – komfortowe ćwiczenie

Korzystając z usługi zaprojektowania i zamontowania ścianki przez profesjonalistów możesz być pewien, że przestrzeń treningowa stworzona dla Twojego dziecka będzie stuprocentowo bezpieczna. Możesz dopasować domową ściankę wspinaczkową do wystroju pokoju dziecięcego dzięki opcji personalizacji płyt, a także kupując chwyty wspinaczkowe w spójnych kolorach. Dzięki temu ścianka będzie nie tylko praktyczna, ale także miła dla oka. Wybierając chwyty wyprodukowane z myślą o najmłodszych – litery, cyfry i zwierzęta – zachęcisz pociechę do regularnych treningów.