Szeroki wybór

Od ścian dla dzieci po profesjonalne miejsca treningowe.

Szybka i darmowa wycena

Zrób zdjęcie miejsca na ściankę, zbierz wymiary i skontaktuj się z nami. Nasz zespół przygotuje resztę za Ciebie!

Bezpieczeństwo

Ściany wykonujemy wg norm PN-EN i z dbałością o każdy szczegół.

Atrakcyjny design

Kompleksowa usługa

Ściana od A do Z – projekt – wizualizacja – montaż – chwyty – Zajmujemy się wszystkim.

Przykładowe realizacje

Pokój

Domowe centrum treningowe. Przewieszenie 40 stopni idealne pod moonboard.

Ściana wspinaczkowa do pokoju zabaw

Ścianka na wymiar dla dzieci.

Pomieszczenie gospodarcze

Niska ściana do trawersowania lub krótkich bulderów.

Garaż

Ściana do profesjonalnego treningu, część pionowa i dwa przewieszenia 25° i 40°.

DOMOWA ŚCIANKA WSPINACZKOWA

Nasza oferta zawiera wykonanie:
– projektu budowy ściany,
– wizualizacji 3d wg wcześniejszych ustaleń,
– montaż konstrukcji i paneli wspinaczkowych.
Budujemy ścianki z wykorzystaniem materiałów:
– panele wspinaczkowe ze sklejki 18-21 mm,
– panele  w kolorze naturalnym drewna lub dowolnym kolorze z naszej palety,
– panele mogą mieć nałożoną profesjonalną warstwę tarcia,
– panele z przygotowanymi profesjonalnymi – nakręcanymi – gniazdami na chwyty (20-40 sztuk na m2),
– ściana wykonana zgodnie z normą PN-EN 12572.
Działamy na terenie Śląska. Oferujemy darmową wycenę!
Zapraszamy do kontaktu za pomocą formularza kontaktowego lub pod nr telefonu 693 012 903.

Ścianki wspinaczkowe - FAQ

Jaki jest czas realizacji ścianki wspinaczkowej do domu?

Od momentu podpisania umowy do montażu to czas 30 dni roboczych. Na początku omawiamy wszelkie szczegóły, takie jak wizje ściany, bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu, Państwa potrzebach oraz uwarunkowaniach technicznych danego pomieszczenia. Kolejnymi krokami są: projekt, wizualizacja do akceptacji, prefabrykacja paneli oraz konstrukcji. Sam montaż konstrukcji oraz ściany przeprowadzany jest za jednym razem, a przykręcenie zakupionych chwytów jest zawsze w cenie.

Konstrukcje domowej ścianki wspinaczkowej wykonujemy zwykle z drewna konstrukcyjnego klasy C24. Panele wspinaczkowe wykonane są ze sklejki brzozowej 18-21mm, a gniazda do chwytów przykręcane. Dodatkowo warto wspomnieć, że stosowana przez nas farba dwuskładnikowa z nałożoną warstwą tarcia to produkt najwyższej jakości dlatego dajemy 20 lat gwarancji na tarcie.

Cena ścianki wspinaczkowej uzależniona jest od kilku czynników. Zaczynając od wielkości ściany, po skomplikowanie formacji, ilości gniazd na m2, sposobu wykończenia aż po grubość sklejki. Średnia cena domowej ścianki wspinaczkowej to ok 1200zł netto za m2.

Domowa ścianka wspinaczkowa to genialna alternatywa dla publicznych placów zabaw. Aby nauczyć swoje dziecko wspinaczki, wcale nie musisz wyjeżdżać w góry czy też korzystać z publicznych ścianek wspinaczkowych. Zamontowanie jej w pokoju dziecka niesie za sobą szereg zalet. Przede wszystkim wspinaczka usprawnia kondycję fizyczną oraz pozwala na wszechstronny rozwój malucha. Zwiększa także pewność siebie, daje większą odwagę, skupienie na osiągnięciu celu, wspiera koordynacje wzrokowo-ruchową oraz rozwój planowania przestrzennego. Domowa ścianka wspinaczkowa to doskonała forma aktywności fizycznej dla każdego dziecka.

Jeżeli chodzi o ścianki wspinaczkowe, to nie ma formalnych ograniczeń w kwestii wieku. Wszystko tak naprawdę zależy od możliwości fizycznych oraz chęci dziecka. Wspinanie pod okiem odpowiedzialnego rodzica jest w pełni bezpieczne i rozwijające. Już trzyletnie dzieci z powodzeniem mogą spróbować swoich sił na ściankach wspinaczkowych.

Oczywiście, ścianki wspinaczkowe są bezpieczne. Dla większego komfortu psychicznego możesz śmiało położyć pod ściankę materac gimnastyczny, który zminimalizuje ryzyko kontuzji.

Główną zaletą posiadania własnej ścianki wspinaczkowej w domu to fakt, iż genialnie wzmacnia mięśnie głębokie oraz poprawia stabilizację kręgosłupa, oraz stawów. Wspinaczka wzmacnia także, koordynację, siłę oraz wpiera ogólną sprawność dziecka. Oprócz tego wspinaczka uczy dzieci pewności siebie, samodzielności oraz zdolności planowania przestrzennego. Własna ścianka wspinaczkowa w swoim pokoju pozwala dziecku trenować, kiedy tylko chce i zapewnia mu odpowiednią aktywność fizyczną.

Każdą ściankę projektujemy z uwzględnieniem oczekiwań klientów oraz kondycji i doświadczenia wspinaczkowego dzieci. Projektując ścianki, przeważnie kładziemy nacisk na to, by ścianka sprawdziła się zarówno pod łatwe układanie dróg, jak również w raz z zdobywaniem doświadczenia, można było utrudniać nieco jej przechodzenie. Posiadając własną ściankę wspinaczkową w pokoju, Twoja pociecha w każdym momencie może trenować wspinaczkę i wprawiać się z dnia na dzień coraz bardziej. Gdy już opanuje dane sekwencje ruchów lub ułożenie chwytów znudzą się, można dowolnie przekręcić chwyty i ułożyć kombinacje dróg na nowo, tak by przygoda zaczęła się od początku.

Najnowsze artykuły

Jesteśmy Eko! czyli produkcja chwytów z uwzględnieniem ochrony środowiska

Ekologia w produkcji?! Produkując chwyty wspinaczkowe, dokładamy wszelkich starań aby natura pozostała naszymi działaniami jak [...]

Wybór klam na ścianę wspinaczkową

Klamy, klamki, klameczki…   Kto z nas nie lubi klam! To najłatwiejsze i najbardziej uniwersalne [...]

Domowa ścianka wspinaczkowa jako sposób na nudę dzieci w czasach Covid

Ciągle słyszysz „mamooo, mamooo”, bo Twoje dzieci się nudzą? Covid zaskoczył niejednego z nas i [...]

Czym kierować się wybierając chwyty wspinaczkowe na sztuczny panel wspinaczkowy – kolory.

Kolory w chwytach wspinaczkowych – czym kierować się wybierając chwyty wspinaczkowe na sztuczny panel wspinaczkowy. [...]

Resty – niedoceniony sposób budowania formy

Zaczynasz przygodę ze wspinaniem i chciałbyś zacząć regularnie trenować, ale nie wiesz jak? W naszym [...]

Jak wybrać chwyty wspinaczkowe dla początkujących?

Wybór chwytów wspinaczkowych na domową bulderownię nie jest prostą sprawą. Taka ścianka z reguły posiada [...]

Skąd się bierze tarcie chwytu wspinaczkowego?

Podczas zawodów, ostrego treningu czy towarzyskiego wspinania ze znajomymi – chwyt powinien trzymać, a stopień [...]

Domowa ścianka wspinaczkowa – trenuj wspinaczkę i bouldering w domu z Batholds

Nie ma wątpliwości, że wspinaczka ściankowa to wyjątkowa forma aktywności, która pozwala na rozwijanie wielu aspektów kondycji fizycznej jednocześnie. Ma wiele korzyści dla naszego ciała – rzeźbi i umacnia mięśnie ramion, pleców, nóg, brzucha i klatki piersiowej oraz poprawia ogólną wydolność i koordynację wzrokowo-ruchową. To także doskonała forma spalania kalorii. Ponadto wspinanie na ściance ma pozytywny wpływ na koncentrację i rozwój planowania przestrzennego, a także zwiększa pewność siebie i odwagę, która stopniowo rośnie – proporcjonalnie do ambicji, która wyznacza następne wspinaczkowe cele. Już teraz możesz trenować ten wszechstronny sport w swoim domu lub garażu, montując w nim domową ściankę wspinaczkową.

Domowa ścianka wspinaczkowa pozwoli Ci na rozwinięcie swoich umiejętności i przyzwyczajenie ciała do obciążeń wspinaczkowych. Jako, że będziesz ją miał tylko i wyłącznie dla siebie, możesz całkowicie samodzielnie zaprojektować drogi i ułożenie chwytów, a kiedy już je opanujesz lub znudzą Ci się – dowolnie je modyfikować, komponować na nowo, dodać czy odjąć chwyty wspinaczkowe. Własna ścianka wspinaczkowa pozwala na trening i zabawę bez ograniczeń, a także jest bardzo ekonomiczna i wygodna. To dobry sposób na trening pomiędzy sesjami na komercyjnej ściance, ale może też całkowicie ją zastąpić.

Profesjonalna ścianka wspinaczkowa dla każdego w domu lub garażu

Decydując się na stworzenie ścianki wspinaczkowej razem z Bat Holds wybierasz kompleksową usługę i gwarancję najlepszej jakości zapewnioną przez profesjonalistów. Panele montowane są z wcześniej przygotowanymi profesjonalnymi gniazdami na chwyty, które nakręcane są w gęstości od 20 do 40 sztuk na metr kwadratowy. Domowe ścianki wspinaczkowe wykonane są zgodnie z normą PN-EN 12572, dzięki czemu możesz mieć pewność, że treningi będą bezpieczne, a sam ekwipunek będzie spełniał wszelkie wymagane standardy.

Personalizacja domowej ścianki wspinaczkowej – bogaty wachlarz kolorów

Do budowania ścianek używamy sprawdzonych, niezawodnych paneli wspinaczkowych ze sklejki o grubości o 18 do 21 mm, których kolor możesz dowolnie spersonalizować – oferujemy wersję naturalną drewnianą oraz kolory z naszej palety (panel może być biały, czarny, szary, niebieski, pomarańczowy, zielony lub fioletowy), a także opcję połączenia nagiej sklejki z dowolnym odcieniem. Kolorowe panele doskonale sprawdzą się dla młodszych użytkowników, a także będą miłym akcentem ożywiającym garaż czy pokój, który zagospodarowany zostanie na przestrzeń treningową. Barwy paneli wspinaczkowych korespondują z dostępnymi kolorami chwytów – możesz stworzyć swoją własną kompozycję lub utrzymać je w zbliżonych odcieniach w zależności od preferencji. Masz możliwość całkowitej personalizacji swojej ścianki tak, aby nie tylko była praktyczna, ale też wpasowywała się w Twoją estetykę i cieszyła oko!
Dodatkowo oferujemy możliwość nałożenia profesjonalnej warstwy tarcia na panel, która sprawi, że poczujesz się jak na ściance dla zawodowców – a to wszystko w zaciszu swojego domu.

Projekt i montaż ścianki wspinaczkowej w Twoim domu

Zajmiemy się wszystkimi etapami projektowania i montowania domowej ścianki wspinaczkowej, od darmowej wyceny uzależnionej od Twoich oczekiwań, poprzez szczegółowy projekt budowy ściany poparty wizualizacją 3D, która potwierdzi, że przestrzeń treningowa będzie wyglądała dokładnie tak, jak tego chcesz. Następnie przejdziemy do montażu konstrukcji i paneli wspinaczkowych w ciągu 30 dni od podpisania umowy.